پزشکان قلب و ریه ما را ضرب و شتم و تنفس نگه می دارند

پزشکان قلب و ریه متخصصان متخصص پزشکی هستند که به ترتیب مشکلات مربوط به سیستم قلبی عروقی و ریوی را تشخیص داده و درمان می کنند. هر دو تحت طب داخلی طبقه بندی می شوند زیرا هر دو می توانند تخصص خود را بر اساس دانش خود در زمینه داخلی و سایر تخصص ها انجام دهند. این سابقه تحصیلی آنها را قادر می سازد تا گواهینامه دریافت کنند. پزشکان یا متخصصان قلب و عروق بیماران مبتلا به مشکلات مربوط به قلب ، شریان ها و وریدها را درمان می کنند در حالی که پزشکان ریه یا متخصصان ریه بیماری ها و بیماری های ریه را تشخیص داده و درمان می کنند.

پزشکان قلب و عروق متخصصان پزشکی هستند که با تشخیص و درمان اختلالات قلب و عروق خونی دکتر متخصص قلب در مشهد سروکار دارند. این شامل شاخه های مختلف قلب است:

نقایص مادرزادی قلب
بیماری عروق کرونر
نارسایی قلبی
بیماری دریچه ای قلب
الکتروفیزیولوژی
پزشکان قلب و عروق مشابه سایر پزشکان هستند. آنها باید قبل از پذیرش در دانشکده پزشکی ، یک دوره چهار ساله پیش پزشکی را بگذرانند. پس از فارغ التحصیلی از یک دانشکده پزشکی مجاز ، متخصصان قلب باید حداقل سه سال برنامه اقامت پزشکی داخلی معتبر ACGME (شورای آمریکایی برای تحصیلات تکمیلی پزشکی) را اخذ کنند.

پس از تکمیل رضایتمندی شرایط و تحصیلات تکمیلی ، پزشک مجاز است در آزمون گواهینامه هیئت پزشکی داخلی شرکت کند. پس از گذراندن دوره ، وی گواهینامه ای را دریافت می کند که شرط لازم برای اخذ گواهینامه در قلب و عروق است. شروع یک برنامه آموزشی فوق تخصصی در زمینه قلب شامل آموزش و تجربه تحت نظارت ، سه سال به طول می انجامد ، اما پس از اتمام ، وی واجد شرایط شرکت در معاینه قلب و عروق هیئت پزشکی داخلی آمریکا خواهد بود. گذراندن این معاینه باعث می شود پزشک متخصص قلب مجرب شود.

از طرف دیگر پزشکان ریه متخصصان پزشکی هستند که با تشخیص و درمان بیماریهای ریه و دستگاه تنفسی سروکار دارند. در غیر این صورت به عنوان متخصص ریه شناخته می شوند ، آنها همچنین درگیر پیشگیری ثانویه مانند سل هستند. بیماریهایی که توسط پزشکان ریه درمان می شوند شامل آسم ، برونشیت مزمن ، آمفیزم ، تشخیص سرطان ریه ، ذات الریه ، آمبولی ریه ، فیبروز ریوی و سارکوئیدوز و بسیاری دیگر است.

مشابه پزشکان قلب و عروق ، متخصصان ریه باید از دانشکده پزشکی تأیید شده فارغ التحصیل شوند ، برنامه پزشکی داخلی معتبر ACGME را حداقل به مدت سه سال تکمیل کنند و در آزمون گواهینامه هیئت پزشکی داخلی شرکت کنند. پس از گذراندن امتحان و دریافت گواهینامه ، وی باید حداقل دو سال از تحصیلات تکمیلی تمام وقت در زمینه بیماری های ریوی را گذراند. این آموزش همچنین شامل گذراندن دوره هایی در علوم پایه با تأکید بر زیست شناسی مولکولی ، فیزیولوژی ریوی و ایمونولوژی ریوی است. پس از آموزش ، با گذراندن 12 ماه آموزش بالینی در زمینه تشخیص و مدیریت ، به وی اجازه داده می شود که در آزمون گواهینامه پزشکی در ریه شرکت کند. گذراندن این معاینه وی را به عنوان یک پزشک تمام عیار ریه تایید می کند.